Agenda ierarhilor la Sărbătoarea Sfântul Mare Mucenic Dimitrie

26 octombrie 2021/08:00 - 17:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Marți, 26 octombrie 2021 – Sărbătoarea Sfântului Mare Mucenic Dimitrie, izvorâtorul de mir

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va participa la Sfânta Liturghie din Paraclisul Mănăstirii Sfântul Ioan cel Nou.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Parohia „Sfântul Dimitrie” din Suceava, cu prilejul hramului.

Dată:
26 octombrie 2021