Ultimele trecute Evenimente

Agenda ierarhilor la Praznicul Schimbării la Față a Domnului

Vineri, 6 august 2021 - Schimbarea la Față a Domnului Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea Slatina, Protopopiatul Fălticeni, cu ocazia hramului. Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea Sucevița, Protopopiatul Rădăuți, cu ocazia hramului.

Agenda ierarhilor în Duminica a VI-a după Rusalii

Duminică, 1 august 2021 – Duminica a VI-a după Rusalii (Vindecarea slăbănogului din Capernaum) Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea Sfântul Ioan cel Nou, Catedrala Arhiepiscopală din Suceava. Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Parohia „Sfinții Apostoli Petru […]

Agenda ierarhilor la Sărbătoarea Sfântului Mare Mucenic Pantelimon

Marți, 27 iulie 2021 – Sărbătoarea Sfântului Mare Mucenic Pantelimon Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va fi prezent la biroul din cadrul Centrului Eparhial. Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Parohia Satu Mare II, Protopopiatul Rădăuți, cu prilejul hramului.