Întrebări din Școala de Vară

Un vechi dicton spunea: Cine dorește să se mântuiască, cu întrebarea să călătorească!  Se pare că întâlnirile catehetice desfășurate în cadrul Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, sunt experiențe care nasc întrebări, iar în comuniune, inspirați din cuvântul lui Dumnezeu și din experiența marilor trăitori ai dreptei credințe, primim răspunsuri; răspunsuri adresate celor care întreabă, dar din care se pot folosi și alți tineri. În speranța că vor fi de folos, împărtășim în cadrul acestei rubrici, câteva din cuvintele născute în jurul întrebărilor primite de la cei care sunt preocupați de urmarea lui Hristos.

Un vechi dicton spunea: Cine dorește să se mântuiască, cu întrebarea să călătorească!  Se pare că întâlnirile catehetice desfășurate în cadrul Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, sunt experiențe care nasc întrebări, […]
Citește mai departe