Întrebări din Școala de Vară

Un vechi dicton spunea: Cine dorește să se mântuiască, cu întrebarea să călătorească!  Se pare că întâlnirile catehetice desfășurate în cadrul Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, sunt experiențe care nasc întrebări, iar în comuniune, inspirați din cuvântul lui Dumnezeu și din experiența marilor trăitori ai dreptei credințe, primim răspunsuri; răspunsuri adresate celor care întreabă, dar din care se pot folosi și alți tineri. În speranța că vor fi de folos, împărtășim în cadrul acestei rubrici, câteva din cuvintele născute în jurul întrebărilor primite de la cei care sunt preocupați de urmarea lui Hristos.

Site-ul Arhiepiscopiasucevei.ro utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.arhiepiscopiasucevei.ro. Întrucât din 25 mai 2018 a intrat în vigoare noua directivă europeană privind securitatea datelor (Regulamentul GDPR), înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru te rugăm să citești conținutul Politicii de Cookie şi a Politicii de Confidențialitate.