Agenda ierarhilor la Sărbătoarea Sfântului Cuvios Dimitrie cel Nou

27 octombrie 2021/08:00 - 13:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Miercuri, 27 octombrie 2021 – Sărbătoarea Sfântului Cuvios Dimitrie cel Nou, Ocrotitorul Bucureștilor

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va participa la Sfânta Liturghie din Paraclisul Mănăstirii Sfântul Ioan cel Nou.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Catedrala Arhiepiscopală din Suceava – Mănăstirea Sfântul Ioan cel Nou.

Dată:
27 octombrie 2021