Agenda ierarhilor în Duminica a XXIII-a după Rusalii

24 octombrie 2021/05:30 - 13:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 24 octombrie 2021 – Duminica a XXIII-a după Rusalii (Vindecarea demonizatului din ținutul Gherghesenilor)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va participa la Sfânta Liturghie din Paraclisul Mănăstirii Sfântul Ioan cel Nou.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Parohia „Sf. M. Mc. Dimitrie” Deia, Protopopiatul Câmpulung, cu prilejul resfințirii bisericii.

Dată:
24 octombrie 2021