Administrația Eparhială

Sectorul Media și Comunicare

Sectorul Media și Comunicare

Prezența Bisericii în spațiul mediatic constituie astăzi o necesitate, prezentarea către publicul larg a instituțiilor, activităților și atitudinilor Bisericii Ortodoxe Române contribuind la conturarea unei imagini corecte și la consolidarea rolului acesteia în societate.

Pentru a acoperi din punct de vedere media evenimentele desfășurate în eparhie, dar și pentru a le promova la nivel local, regional și național, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, a fost înființat Sectorul Media și Comunicare. Acesta are ca principal scop mediatizarea activității pastoral-liturgice, cultural-teologice, misionare, social-filantropice desfășurate în cadrul Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților și, implicit, cultivarea valorilor creștin-ortodoxe în societate, prin mijloace editoriale și de comunicare în masă.

 

Contact
Sectorul Media și Comunicare

Adresa
Str. Iancu Flondor, nr. 2

Suceava, Suceava, 720027

Consilier Eparhial

[email protected]

[email protected]

Luni – Vineri 8:00 – 16:00

Social Media

Contactează Sectorul Media și Comunicare

Consilier Eparhial
Departament Comunicare
Cameraman

Consilier Eparhial

PC Pr. Ștefan MIHALCEA

A absolvit Facultatea de Teologie Ortodoxă „Dumitru Stăniloae” din Iași și un master în domeniul istoric al aceleiași facultăți. Este preot paroh la Parohia „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” Boureni-Gura Humorului, vicepreședinte al Asociației Culturale Byzantion, precum și director executiv al Masterclass-ului de Cânt Bizantin de la Iași.

Contactează Sectorul Media și Comunicare

Director Departament

 

 

 

 

Dra Irina URSACHI


Contactează Sectorul Media și Comunicare

Cameraman

 

 

 

 

 

Dl. Cristinel Dăruț TURCULEȚ

Arhiepiscopia Sucevei și Rădăuților

Sectorul Media și Comunicare

2023