Agenda ierarhilor în Duminica a III-a după Paști (a Mironosițelor)

mai 8/08:00 - 13:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 8 mai 2022 – Duminica a III-a după Paști (a Mironosițelor)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea „Sfântul Ioan cel Nou”, Catedrala Arhiepiscopală din Suceava.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va resfinți Biserica „Sfinții Enoh, Ilie și Ioan Teologul” (Dragomirna mică) și va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea Dragomirna.

Detalii

Dată:
mai 8
Oră:
08:00 - 13:00
Eveniment Category:
Site-ul Arhiepiscopiasucevei.ro utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.arhiepiscopiasucevei.ro. Întrucât din 25 mai 2018 a intrat în vigoare noua directivă europeană privind securitatea datelor (Regulamentul GDPR), înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru te rugăm să citești conținutul Politicii de Cookie şi a Politicii de Confidențialitate.