Agenda ierarhilor în Duminica a III-a după Paști (a Mironosițelor)

mai 8/08:00 - 13:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 8 mai 2022 – Duminica a III-a după Paști (a Mironosițelor)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea „Sfântul Ioan cel Nou”, Catedrala Arhiepiscopală din Suceava.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va resfinți Biserica „Sfinții Enoh, Ilie și Ioan Teologul” (Dragomirna mică) și va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea Dragomirna.

Dată:
mai 8