Agenda ierarhilor în Duminica a IV-a după Paști (15 mai 2022)

15 mai 2022/07:30 - 13:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 15 mai 2022 – Duminica a IV-a după Paști (a Slăbănogului)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea Putna, cu prilejul hramului – Sfântul Ierarh Iacob Putneanul.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea „Sfântul Ioan cel Nou”, Catedrala Arhiepiscopală din Suceava. Seara, ierarhul va oficia Slujba Privegherii la Mănăstirea Sihăstria Putnei, în ajunul prăznuirii Sfinților Cuvioși Sila, Paisie și Natan, ocrotitorii așezământului monahal.

Detalii

Dată:
15 mai 2022
Oră:
07:30 - 13:00