Agenda ierarhilor în Duminica a IV-a după Paști (15 mai 2022)

mai 15/07:30 - 13:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 15 mai 2022 – Duminica a IV-a după Paști (a Slăbănogului)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea Putna, cu prilejul hramului – Sfântul Ierarh Iacob Putneanul.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea „Sfântul Ioan cel Nou”, Catedrala Arhiepiscopală din Suceava. Seara, ierarhul va oficia Slujba Privegherii la Mănăstirea Sihăstria Putnei, în ajunul prăznuirii Sfinților Cuvioși Sila, Paisie și Natan, ocrotitorii așezământului monahal.

Detalii

Dată:
mai 15
Oră:
07:30 - 13:00
Site-ul Arhiepiscopiasucevei.ro utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.arhiepiscopiasucevei.ro. Întrucât din 25 mai 2018 a intrat în vigoare noua directivă europeană privind securitatea datelor (Regulamentul GDPR), înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru te rugăm să citești conținutul Politicii de Cookie şi a Politicii de Confidențialitate.