Agenda ierarhilor în Duminica a cincea din Post (a Sf. Cuv. Maria Egipteanca)

aprilie 10/05:30 - 13:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 10 aprilie 2022 – Duminica a cincea din Post (a Sfintei Cuvioase Maria Egipteanca)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Paraclisul Mănăstirii „Sfântul Ioan cel Nou”.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Parohia „Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil” Marginea I, Protopopiatul Rădăuţi, judeţul Suceava.

Dată:
aprilie 10