Agenda ierarhilor în Duminica a șasea din Post (Intrarea Domnului în Ierusalim)

aprilie 17/08:00 - 17:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 17 aprilie 2022 – Duminica a șasea din Post (Intrarea Domnului în Ierusalim)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea „Sfântul Ioan cel Nou”, Catedrala Arhiepiscopală din Suceava.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea Sihăstria Râșcăi.

Începând cu ora 17.00, ierarhii vor săvârși Taina Sfântului Maslu
la Mănăstirea „Sfântul Ioan cel Nou”, Catedrala Arhiepiscopală din Suceava.

Dată:
aprilie 17