Agenda ierarhilor în Duminica dinaintea Nașterii Domnului

19 decembrie 2021/05:00 - 13:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 19 decembrie 2021 – Duminica dinaintea Nașterii Domnului (a Sfinților Părinți după trup ai Domnului)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Paraclisul Mănăstirii „Sfântul Ioan cel Nou”.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Biserica „Sfântul Gheorghe” – Mirăuți din Suceava.

Dată:
19 decembrie 2021