Agenda ierarhilor în Duminica a XXVIII-a după Rusalii

12 decembrie 2021/05:00 - 13:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 12 decembrie 2021 – Duminica a XXVIII-a după Rusalii (a Sfinților Strămoși – Pilda celor poftiți la cină

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Paraclisul Mănăstirii Sfântul Ioan cel Nou.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Catedrala Arhiepiscopală din Suceava – Mănăstirea Sfântul Ioan cel Nou.

Dată:
12 decembrie 2021