Răspunsul ierarhului – 14 martie 2022

raspunsul_ierarhului_cu_email_7

„Înaltpreasfințiile voastre, nu este păcat de aceasta bisericuță..? Nu ați putea face ceva să nu se piardă? https://www.youtube.com/watch?v=o2RKEFmScfU” 

Ș.C.I.

Doamne, ajută! Cu privire la întrebarea dumneavoastră, în prezent se fac demersurile ce se impun în vederea restaurării monumentului. Mănăstirea Putna, respectiv părintele stareț Melchisedec, se ocupă de documentația monumentului. Pace și bucurie!

Site-ul Arhiepiscopiasucevei.ro utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.arhiepiscopiasucevei.ro. Întrucât din 25 mai 2018 a intrat în vigoare noua directivă europeană privind securitatea datelor (Regulamentul GDPR), înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru te rugăm să citești conținutul Politicii de Cookie şi a Politicii de Confidențialitate.