Agenda ierarhilor la Sărbătoarea Soborul Maicii Domnului – 2021

26 decembrie 2021/05:00 - 13:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 26 decembrie – Soborul Maicii Domnului și Duminica după Nașterea Domnului

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Paraclisul Mănăstirii „Sfântul Ioan cel Nou”.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea Sihăstria Putnei.

Dată:
26 decembrie 2021