Agenda ierarhilor la Sărbătoarea Sfintei Cuvioase Parascheva

14 octombrie 2021/05:00 - 13:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Joi, 14 octombrie 2021 – Sărbătoarea Sfintei Cuvioase Parascheva

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va participa la Sfânta Liturghie din Paraclisul Mănăstirii Sfântul Ioan cel Nou.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Catedrala Mitropolitană din Iași, cu prilejul hramului.

Detalii

Dată:
14 octombrie 2021
Oră:
05:00 - 13:00
Site-ul Arhiepiscopiasucevei.ro utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.arhiepiscopiasucevei.ro. Întrucât din 25 mai 2018 a intrat în vigoare noua directivă europeană privind securitatea datelor (Regulamentul GDPR), înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru te rugăm să citești conținutul Politicii de Cookie şi a Politicii de Confidențialitate.