Agenda ierarhilor în Duminica a XXI-a după Rusalii

17 octombrie 2021/08:00 - 12:30
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 17 octombrie 2021 – Duminica a XXI-a după Rusalii (a Sfinților Părinți de la Sinodul al VII-lea Ecumenic)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va participa la Sfânta Liturghie din Paraclisul Mănăstirii Sfântul Ioan cel Nou.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Parohia „Sfânta Cuvioasă Parascheva” Marginea, Protopopiatul Rădăuți, cu prilejul resfințirii bisericii.

Detalii

Dată:
17 octombrie 2021
Oră:
08:00 - 12:30
Eveniment Category:
Etichete Eveniment:
Site-ul Arhiepiscopiasucevei.ro utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.arhiepiscopiasucevei.ro. Întrucât din 25 mai 2018 a intrat în vigoare noua directivă europeană privind securitatea datelor (Regulamentul GDPR), înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru te rugăm să citești conținutul Politicii de Cookie şi a Politicii de Confidențialitate.