Agenda ierarhilor în Duminica a XXI-a după Rusalii

17 octombrie 2021/08:00 - 12:30
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 17 octombrie 2021 – Duminica a XXI-a după Rusalii (a Sfinților Părinți de la Sinodul al VII-lea Ecumenic)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va participa la Sfânta Liturghie din Paraclisul Mănăstirii Sfântul Ioan cel Nou.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Parohia „Sfânta Cuvioasă Parascheva” Marginea, Protopopiatul Rădăuți, cu prilejul resfințirii bisericii.

Dată:
17 octombrie 2021