Agenda ierarhilor la Praznicul „Înălțarea Domnului”

9 iunie 2021/08:00 - 10 iunie 2021/17:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Joi, 10 iunie 2021 – Înălțarea Domnului (Ziua Eroilor)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea Sfântul Ioan cel Nou, Catedrala Arhiepiscopală din Suceava.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji la Mănăstirea Neamț, cu ocazia hramului.

Începe:
9 iunie 2021/08:00