Agenda ierarhilor la Praznicul „Înălțarea Domnului”

9 iunie 2021/08:00 - 10 iunie 2021/17:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Joi, 10 iunie 2021 – Înălțarea Domnului (Ziua Eroilor)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea Sfântul Ioan cel Nou, Catedrala Arhiepiscopală din Suceava.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji la Mănăstirea Neamț, cu ocazia hramului.

Detalii

Începe:
9 iunie 2021/08:00
Se termină:
10 iunie 2021/17:00
Site-ul Arhiepiscopiasucevei.ro utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.arhiepiscopiasucevei.ro. Întrucât din 25 mai 2018 a intrat în vigoare noua directivă europeană privind securitatea datelor (Regulamentul GDPR), înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru te rugăm să citești conținutul Politicii de Cookie şi a Politicii de Confidențialitate.