Agenda ierarhilor în Duminica a VI-a după Paști

6 iunie 2021/08:00 - 13:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 6 iunie 2021 – Duminica a VI-a după Paști (Vindecarea orbului din naștere)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Parohia Cracău-Negru (jud. Neamț), împreună cu Înaltpreasfințitul Părinte Teofan, Mitropolitul Moldovei și Bucovinei, Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Argeșului și Muscelului, Înaltpreasfințitul Părinte Ioachim, Arhiepiscop al Romanului și Bacăului, Preasfințitul Părinte Ignatie, Episcopul Hușilor, cu ocazia resfințirii bisericii.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Parohia Florinta, Protopopiatul Suceava II, cu ocazia resfințirii bisericii.

Detalii

Dată:
6 iunie 2021
Oră:
08:00 - 13:00
Eveniment Category:
Etichete Eveniment:
Site-ul Arhiepiscopiasucevei.ro utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.arhiepiscopiasucevei.ro. Întrucât din 25 mai 2018 a intrat în vigoare noua directivă europeană privind securitatea datelor (Regulamentul GDPR), înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru te rugăm să citești conținutul Politicii de Cookie şi a Politicii de Confidențialitate.