Agenda ierarhilor în Duminica a VII-a după Paști

13 iunie 2021/05:30 - 13:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 13 iunie 2021 – Duminica a VII-a după Paști (a Sf. Părinți de la Sinodul I Ecumenic)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Paraclisul Mănăstirii Sfântul Ioan cel Nou. După încheierea acesteia, va merge în localitatea Nisipitu, Protopopiatul Rădăuți, pentru a sfinți locul noii biserici.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Catedrala Mitropolitană din Iași.

Dată:
13 iunie 2021