![Încarc Evenimente](https://www.arhiepiscopiasucevei.ro/wp-content/plugins/the-events-calendar/src/resources/images/tribe-loading.gif)
- Acest eveniment a trecut.
Duminică, 13 iunie 2021 – Duminica a VII-a după Paști (a Sf. Părinți de la Sinodul I Ecumenic)
Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Paraclisul Mănăstirii Sfântul Ioan cel Nou. După încheierea acesteia, va merge în localitatea Nisipitu, Protopopiatul Rădăuți, pentru a sfinți locul noii biserici.
Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Catedrala Mitropolitană din Iași.