Agenda ierarhilor în Duminica întâi din Post (a Ortodoxiei)

martie 13/07:30 - 13:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 13 martie 2022 – Duminica întâi din Post (a Ortodoxiei)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea Sfântul Ioan cel Nou, Catedrala Arhiepiscopală din Suceava.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Parohia „Sfântul Gheorghe” Vicovu de Sus, Laura, Protopopiatul Rădăuți.

Dată:
martie 13