Agenda ierarhilor în Duminica Înfricoșătoarei judecăți (a lăsatului sec de carne)

februarie 26/08:00 - 17:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 27 februarie 2022 – Duminica Înfricoșătoarei judecăți (a lăsatului sec de carne)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Paraclisul Mănăstirii Sfântul Ioan cel Nou.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea Cămârzani, Protopopiatul Fălticeni.

Dată:
februarie 26