Agenda ierarhilor în Duminica a XXXIV-a după Rusalii (a Întoarcerii Fiului risipitor)

februarie 20/04:30 - 13:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 20 februarie 2022 – Duminica a XXXIV-a după Rusalii (a Întoarcerii Fiului risipitor)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Paraclisul Mănăstirii Sfântul Ioan cel Nou.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea „Acoperământul Maicii Domnului” – Siminicea, Fetești-Adâncata.

Dată:
februarie 20