Agenda ierarhilor în Duminica a XXXIII-a după Rusalii (a Vameșului și a Fariseului)

februarie 13/04:30 - 13:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 13 februarie 2022 – Duminica a XXXIII-a după Rusalii (a Vameșului și a Fariseului)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Paraclisul Mănăstirii Sfântul Ioan cel Nou.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în biserica „Nașterea Maicii Domnului” din localitatea Putna, Protopopiatul Rădăuți.

Detalii

Dată:
februarie 13
Oră:
04:30 - 13:00
Eveniment Category:
Site-ul Arhiepiscopiasucevei.ro utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.arhiepiscopiasucevei.ro. Întrucât din 25 mai 2018 a intrat în vigoare noua directivă europeană privind securitatea datelor (Regulamentul GDPR), înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru te rugăm să citești conținutul Politicii de Cookie şi a Politicii de Confidențialitate.