Agenda ierarhilor în Duminica a XXXIII-a după Rusalii (a Vameșului și a Fariseului)

februarie 13/04:30 - 13:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 13 februarie 2022 – Duminica a XXXIII-a după Rusalii (a Vameșului și a Fariseului)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Paraclisul Mănăstirii Sfântul Ioan cel Nou.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în biserica „Nașterea Maicii Domnului” din localitatea Putna, Protopopiatul Rădăuți.

Dată:
februarie 13