Agenda ierarhilor la Sărbătoarea Sfântului Ierarh Nicolae

6 decembrie 2021/05:00 - 17:30
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Luni, 6 decembrie 2021 – Sfântul Ierarh Nicolae, arhiepiscopul Mirelor Lichiei, făcătorul de minuni

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Paraclisul Mănăstirii Sfântul Ioan cel Nou. Începând cu ora 16.00, Înaltpreasfinția sa va săvârși slujba de sfințire a prescurăriei de la Mănăstirea Cămârzani și va oficia slujba Parastasului Preasfințitului Părinte Gherasim Putneanul, ctitorul așezământului monahal.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea Bogdana, Protopopiatul Rădăuți, cu prilejul hramului ctitoriei voievodale.

Detalii

Dată:
6 decembrie 2021
Oră:
05:00 - 17:30
Eveniment Category: