Agenda ierarhilor în Duminica a XXIV-a după Rusalii

7 noiembrie 2021/05:30 - 12:30
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 7 noiembrie 2021 – Duminica a XXIV-a după Rusalii (Învierea fiicei lui Iair)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va participa la Sfânta Liturghie din Paraclisul Mănăstirii Sfântul Ioan cel Nou.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Catedrala Arhiepiscopală din Suceava – Mănăstirea Sfântul Ioan cel Nou.

Dată:
7 noiembrie 2021