Agenda ierarhilor la Soborul Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil și al tuturor cereștilor puteri

8 noiembrie 2021/05:30 - 12:30
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Luni, 8 noiembrie 2021 – Soborul Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil și al tuturor cereștilor puteri

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Paraclisul Mănăstirii Sfântul Ioan cel Nou.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Parohia “Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil” din Gura Humorului, Protopopiatul Suceava II, cu prilejul hramului.

Dată:
8 noiembrie 2021