Agenda ierarhilor la Soborul Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil și al tuturor cereștilor puteri

8 noiembrie 2021/05:30 - 12:30
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Luni, 8 noiembrie 2021 – Soborul Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil și al tuturor cereștilor puteri

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Paraclisul Mănăstirii Sfântul Ioan cel Nou.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Parohia “Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil” din Gura Humorului, Protopopiatul Suceava II, cu prilejul hramului.

Detalii

Dată:
8 noiembrie 2021
Oră:
05:30 - 12:30
Eveniment Category:
Site-ul Arhiepiscopiasucevei.ro utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.arhiepiscopiasucevei.ro. Întrucât din 25 mai 2018 a intrat în vigoare noua directivă europeană privind securitatea datelor (Regulamentul GDPR), înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru te rugăm să citești conținutul Politicii de Cookie şi a Politicii de Confidențialitate.