Agenda ierarhilor la Praznicul Pogorârii Sfântului Duh

20 iunie 2021/08:30 - 13:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 20 iunie 2021 – Pogorârea Sfântului Duh (Cincizecimea sau Rusaliile)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea Sfântul Ioan cel Nou, Catedrala Arhiepiscopală din Suceava.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea Dragomirna.

Dată:
20 iunie 2021