Agenda ierarhilor în Duminica a IV-a după Rusalii

18 iulie 2021/05:30 - 13:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Duminică, 18 iulie 2021 – Duminica a IV-a după Rusalii (Vindecarea slugii sutașului)

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Paraclisul Mănăstirii Sfântul Ioan cel Nou. După încheierea acesteia, va efectua vizite pastorale în eparhie.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Parohia Dornești, Protopopiatul Rădăuți.

Dată:
18 iulie 2021