Agenda ierarhilor la Sărbătoarea Sfântului Proroc Ilie Tesviteanul

20 iulie 2021/05:30 - 13:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Marți, 20 iulie 2021 – Sărbătoarea Sfântului Proroc Ilie Tesviteanul

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie în Paraclisul Mănăstirii Sfântul Ioan cel Nou.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Parohia Zamostea, Protopopiatul Rădăuți.

După săvârșirea Sfintei Liturghii, ierarhii vor pleca la București, pentru a participa la ședința de lucru a Sfântului Sinod al Bisericii Ortodoxe Române.

Dată:
20 iulie 2021