Agenda ierarhilor din Arhiepiscopia Sucevei și Rădăuților în perioada Sfintelor Paști

aprilie 25/08:00 - aprilie 26/12:00
Încarc Evenimente
  • Acest eveniment a trecut.

Luni, 25 aprilie 2022 – Sfintele Paști; Sf. Mare Mucenic Gheorghe, Purtătorul de biruință

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea „Sfântul Ioan cel Nou”, Catedrala Arhiepiscopală din Suceava.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Catedrala „Învierea Domnului” din Fălticeni.

Marți, 26 aprilie 2022 – Sfintele Paști

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea Voroneț.

Începe:
aprilie 25/08:00