ianuarie 27, 2023

Day

anunt_administrativ
Sectorul administrativ-bisericesc al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Calinic, a publicat listele actualizate cu posturile clericale vacante, valabile pentru transfer. Lista parohiilor, calendarul și regulamentul concursului pot fi consultate în documentul anexat. 20230126-parohii-vacante-1Descarcă 20230112-parohii-vacante-rurDescarcă
Citește mai departe
comunicat_de_presa
În ziua de 28 ianuarie 2023, la Centrul Eparhial din Suceava, va avea loc Ședința anuală de lucru a Adunării Eparhiale, care va fi prezidată de către Înaltpreasfinţitul Părinte Arhiepiscop Calinic, împreună cu Preasfințitul Părinte Episcop-Vicar Damaschin Dorneanul și Preacuviosul părinte Vicar Administrativ, Arhimandrit Paraschiv Dabija. Evenimentul va debuta cu săvârșirea Sfintei Liturghii, după care,...
Citește mai departe