ianuarie 19, 2021

Day

parastas
Parastas pentru sufletul vrednicului de pomenire Anastasie Crimca, Mitropolit al Moldovei, cu ocazia împlinirii a 392 de ani de la trecerea la cele veşnice
Citește mai departe
anunt_cpb
Parohia Stroiești II, din comuna  Stroiești, județul Suceava, organizează, duminică 07 februarie 2021 ora 12.00, licitație pentru atribuirea lucrărilor de pictură din nou, în tehnica frescă, la biserica „Adormirea Maicii Domnului”. Suprafața de pictat este de aproximativ 780mp iar parohia este de categoria II rural. Informații suplimentare se pot obține de la PC Pr. paroh Hapca...
Citește mai departe