Răspunsul ierarhului – 7 februarie 2022

raspunsul_ierarhului_cu_email_7

„Sărut mâna, Părinte arhiepiscop.

Din toate timpurile, din toate vremurile, societatea românească, chiar și Biserica Ortodoxă au întâlnit persoane oportuniste, persoane care vor să se realizeze pe/prin munca altora.

Dacă o asemenea persoană, care urmărește vreun interes face 10, 20, 40 de reclamații sub nume false, împotriva unui preot, fie la rubrica „Răspunsul ierarhului”, fie direct către cabinetul sfinției voastre sau sub forma unor scrisori, toate semnate cu nume false, cum procedați ca să luați o decizie dreaptă? „Răstigniți” preotul, fără să verificați dacă reclamațiile sunt adevărate sau false? Mulțumesc. Doamne, ajută!”

M.G.

Răspuns

Doamne, ajută! Puteți să-mi dați câteva nume de preoți/preot „răstigniți/răstignit” de la venirea mea ca arhiepiscop pentru a discuta punctual? Mulțumesc!

Site-ul Arhiepiscopiasucevei.ro utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.arhiepiscopiasucevei.ro. Întrucât din 25 mai 2018 a intrat în vigoare noua directivă europeană privind securitatea datelor (Regulamentul GDPR), înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru te rugăm să citești conținutul Politicii de Cookie şi a Politicii de Confidențialitate.