![raspunsul_ierarhului_cu_email_7](https://www.arhiepiscopiasucevei.ro/wp-content/uploads/2021/05/raspunsul_ierarhului_cu_email_7_2.jpg)
„Sărut mâna, Înalpreasfinția voastră.
Vă mulțumesc.”
Doamne, ajută!
Dacă prietenul dumneavoastră s-a cununat cu soția lui într-o biserică aflată în jurisdicția Înaltpreasfințitului Părinte Mitropolit Meletie, atunci Cununia este recunoscută.
Cât despre icoană, aceasta are ca sursă o icoană bizantină, însă este pictată în stilul realist, care nu se bucură de o promovare majoră în Biserica răsăriteană.
An binecuvântat!