Răspunsul ierarhului – 20 septembrie 2022 II

raspunsul_ierarhului_cu_email_7

Completare la răspunsul: „Bună seara! O întrebare: De când pe soția preotului din sat o preocupă câinii fără stăpân și să facă sesizări la Primărie pentru a chema hingherii să prindă și să omoare câinii?” (V.R.)

Doamne, ajută!

Vă rugăm să ne spuneți despre ce sat și despre ce parohie este vorba.

Vă mulțumim.

„Bună ziua! Parohia Ortodoxă ………. preot ……. Și în curtea casei parohiale este deschis de soția preotului ….. de soția lui… în locația parohiei… Vă mulțumesc.”

V.R.

Doamne, ajută!

Nemulțumirile dumneavoastră au fost dirijate spre cercetare sectorului Bisericesc.

Pace și bucurie!

Completare la răspunsul: „Bună ziua! Înaltpreasfinția voastră, doresc să adresez o întrebare: considerați că este normal ca la hramul bisericii să nu fie invitați ctitorii de către părintele paroh pe care Înaltpreasfinția  voastră l-ați numit (cu voia sau fără voia Înaltpreasfinției voastre)?

Precizez că am solicitat un răspuns încă din luna iulie și nu am primit nimic. Nădăjduiesc că de această dată mi se va răspunde direct.

Doamne, ajută!”

Doamne, ajută!

Vă rog să-mi spuneți despre ce parohie este vorba, pentru a putea verifica nemulțumirile dumneavoastră.

Mulțumesc!

„Doamne, ajută!

Mulțumesc pentru răspuns. Este vorba despre Parohia …….., cu hramurile …….

Aceasta nu ar fi cea mai mare problemă.”

V.C.

Pace și bucurie!