Itinerar pastoral – 20 septembrie 2022

vizite_pastorale_bun

În după amiaza zilei de 20 septembrie 2022, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, însoțit de părintele arhimandrit Paraschiv Dabija, vicar administrativ, și părintele consilier Eftimie Mutescu, a efectuat o vizită pastorală în eparhie. Astfel, a vizitat: Schitul „Ștefan cel Mare și Sfânt” Mălini, Parohia Cotârgași, Mănăstirea Peștele Cotârgași, parohiile Broșteni Spital, Broșteni 1, Broșteni 2, Dârmoxa, Cerbăria Dârmoxa, Mănăstirea Catrinari, parohiile Drăgoiasa, Coverca, Panaci, Șarul Dornei, Dorna Arini, Cozănești, Ortoaia, Gheorghițeni, Rusca, Schitul Sunători, parohiile Mestecăniș, Valea Putnei, Pojorâta 1, Pojorâta 2 și Protopopiatul Câmpulung – șantier în lucru (cantină socială, birouri, anexe).