Răspunsul ierarhului – 20 aprilie 2022

raspunsul_ierarhului_cu_email_7

„Doamne, ajută!

Începe cea mai frumoasă și cea mai încărcată săptămână din perioada anului bisericesc, Săptămână Sfintelor Pătimiri. V-aș ruga, Înaltpreasfinția Voastră, să postați, dacă se poate, agenda ierarhilor la slujbele Deniilor din această săptămână, care sunt, după părerea mea, cele mai frumoase slujbe din an; atât unde slujiți Înaltpreasfinția Voastră, cât și unde slujește Episcopul-Vicar. Și încă ceva, dacă nu cer prea mult. Aș vrea să fie postată și agenda ierarhilor în cele trei zile de Paști, dar cu câteva zile înainte, dacă se poate. Mulțumesc anticipat și vă rog să-mi fie iertată îndrăzneala!”

S. S.

Stimate domnule! Vă mulțumim pentru interesul deosebit arătat slujirilor arhierești din eparhie. Sectorul Media și Comunicare publică Agenda ierarhilor în măsura în care sunt transmise detalii despre locurile în care slujesc cei doi ierarhi, slujbele fiind hotărâte cu mai multe sau mai puține zile înainte ori chiar în ultimul moment. Dacă doriți să fiți informat, urmăriți pagina Arhiepiscopiei, este actualizată în permanență. Mult succes!