Răspunsul ierarhului – 2 martie 2022

raspunsul_ierarhului_cu_email_7

„Doamne, ajută! Înaltpreasfinția Voastră, cum se va proceda anul acesta la sărbătoarea Sfântului Mucenic Gheorghe, întrucât, după cum bine știm, 23 aprilie anul acesta cade în Sâmbăta Paștilor. Se va face Liturghia Darurilor în Sâmbăta Mare? Mulțumesc anticipat pentru răspuns!”

S.S.

Doamne, ajută! Slujba Sfântului Mare Mucenic Gheorghe, în cazul acesta, se va face a doua zi de Paști. Pace si bucurie!

Site-ul Arhiepiscopiasucevei.ro utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.arhiepiscopiasucevei.ro. Întrucât din 25 mai 2018 a intrat în vigoare noua directivă europeană privind securitatea datelor (Regulamentul GDPR), înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru te rugăm să citești conținutul Politicii de Cookie şi a Politicii de Confidențialitate.