Răspunsul ierarhului – 18 ianuarie 2023 II

raspunsul_ierarhului_cu_email_7

„Doamne, ajută!

Reiau, parțial, răspunsul din 10 aprilie 2022:

  1. Programul încărcat al Echipei Media (formată din 3 persoane) nu permite prezența acesteia la toate activitățile culturale, misionare, sociale sau educaționale ce se desfășoară în Arhiepiscopia Sucevei și Rădăuților.

Acum întrebarea mea este, nu ar fi nevoie de un angajat în plus în această funcție? Iertați îndrăzneala!”

S.S.

Doamne, ajută!

În cadrul ședinței Permanenței Consiliului Eparhial din data de 12 ianuarie 2023, consilierul de resort a prezentat un rezumat al activității sectorului pe care îl coordonează în vederea extinderii echipei media, cu scopul acoperirii cât mai multor evenimente desfășurate la nivel de eparhie. În acest sens, a demarat procedura de organizare a unui concurs de angajare. Dacă sunteți cumva interesat, urmăriți site-ul arhiepiscopiasucevei.ro și pagina oficială de Facebook pentru a afla mai multe detalii despre acest demers.

An binecuvântat!