Răspunsul ierarhului – 16 aprilie 2022

raspunsul_ierarhului_cu_email_7
„Binecuvântați, Înaltpreasfințite Părinte! Numele meu este Cătălin, am 25 ani. Am absolvit studiile în anul 2019. Lucrez într-o instituție publică. Înaltpreasfinția Voastră, provin dintr-o familie modestă, am fost ajutat de o fundație, acum sunt pe picioarele mele, lucrez, dar mă confrunt cu o problemă, nu țin legătură cu părinții deoarece ei nu vor. Îmi doresc mult să cunosc o fată, să îmi întemeiez o familie, o fată din biserică. Din păcate, timpul nu îmi permite așa mult, iar până acum am dat doar de fete din afara bisericii. Cum să reușesc? Simt că am nevoie de sprijin și nu știu unde să îl caut. Vă mulțumesc frumos! Sărut dreapta!”
C. R.

Doamne, ajută! Adresați-vă părinților stareți, duhovnici recunoscuți, și ei vă vor recomanda dintre fiicele lor duhovnicești pe cea mai potrivită pentru statutul de preoteasă. Sărbători cu bucurii și împliniri!