Răspunsul ierarhului – 13 iunie 2022

raspunsul_ierarhului_cu_email_7

Având în vedere articolul de pe site-ul Radio Top (https://www.radiotop.ro/tableta-zilei/inalt-preasfintia-voastra-calinic-prost-fiind-am-vreo-sansa-sa-ma-destept-cit-de-cit.html), facem următoarele precizări:

Stimate domnule! Nu cred că sunt eu responsabil pentru întrebările trimise către rubrica Răspunsul ierarhului”, mai ales că libertatea omului, implicit cea de exprimare, nu o îngrădește nici Dumnezeu. Eu am doar obligația morală de a răspunde credincioșilor la întrebările care vizează Biserica și pe slujitorii ei. Altfel, iertați-mă, dar polițele dintre credincioși nu ar trebui plătite pe seama acestei rubrici. Cât despre întrebarea cu care vă încheiați tableta, vă îndoiți de înțelepciunea pe care ați primit-o în dar de la DumnezeuPersonal, cred că nu este cazul. Mulțumiți-I căci, în ceea ce vă privește, v-a dat cu prisosință. Doamne, ajută!

Site-ul Arhiepiscopiasucevei.ro utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.arhiepiscopiasucevei.ro. Întrucât din 25 mai 2018 a intrat în vigoare noua directivă europeană privind securitatea datelor (Regulamentul GDPR), înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru te rugăm să citești conținutul Politicii de Cookie şi a Politicii de Confidențialitate.