Programul complet al primei ediții a Campionatului de fotbal feminin „CUPA DOMNIȚELOR”

Mâine,  12 noiembrie 2022, începând cu orele 08:30, în sala de sport a Școlii Gimnaziale ,,Ion Creangă” din Suceava, va avea loc prima ediție a Campionatului de Fotbal feminin denumit ,,CUPA DOMNIȚELOR”.

Este un campionat ce se adresează tinerelor din parohiile Eparhiei Sucevei și Rădăuților și are ca scop promovarea lucrului în echipă, formarea de noi cercuri sociale, îmbunătățirea abilității de comunicare și transmiterea mesajului că sedentarismul și petrecerea îndelungată în fața calculatorului sau a telefonului dăunează dezvoltării fizice, psihice și duhovnicești.

S-au înscris la acest campionat echipele Bucovina Straja, Viitorul Suceava, Vulturii Botoșana, Săgeata Fântânele, F.C Viitorul Marginea, Fotbal Club Siret și Pecete Comănești, toate acestea fiind echipe experimentate, cu tinere pasionate și dornice de a face performanță în acest sport.

Proiectul se va derula în parteneriat cu Asociația Județeană de Fotbal Suceava, având sprijinul neobosit al domnului Ciprian Anton, președinte al acesteia.

Redăm mai jos programul competițional:

  1. A: Bucovina Straja – Săgeata Fântânele
  2. A: F.C. Viitorul Marginea – Fotbal Club Siret
  3. B: Viitorul Suceava – Vulturii Botoșana
  4. A: Bucovina Straja – F.C. Viitorul Marginea
  5. A: Săgeata Fântânele – Fotbal Club Siret
  6. B: Viitorul Suceava – Pecete Comănești
  7. A: Bucovina Straja – Fotbal Club Siret
  8. A: Săgeata Fântânele – F.C. Viitorul Marginea
  9. B: Vulturii Botoșana – Pecete Comănești

Semifinala 1

Loc I GRUPA A……. – Loc II GRUPA B…….

Semifinala 2

Loc I GRUPA B…….Loc II GRUPA A…….

Finală mică

Învinsă Semifinală 1……. Învinsă Semifinală 2…….

Finală mare

Câștigătoare Semifinala 1…….Câștigătoare semifinală 2…….