Itinerar pastoral – 11 noiembrie 2022

vizite_pastorale_bun

În după amiaza zilei de 11 noiembrie 2022, după finalizarea programului de birou,  Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, însoțit de părintele arhimandrit Paraschiv Dabija, vicar administrativ, și părintele consilier Eftimie Mutescu, a efectuat o vizită pastorală în eparhie. Astfel, a vizitat: Seminarul Teologic Liceal Ortodox „Mitropolit Dosoftei” Suceava – lucrările de finisaje și montaj cerdac Cantină; Ferma Lucos Moara – lucrările de turnare platformă suport Siloz cereale; Parohia Liteni – Moara; Parohia Vornicenii Mici; Parohia Lucăcești; Parohia Măzănăiești; Parohia Berchișești 1; Parohia Berchișești 2; Parohia Capu Câmpului; biserica și cimitirul Parohiei Mironu; Parohia Valea Moldovei – Șantier corp Casă Parohială; biserica și cimitirul Parohiei Slatina; biserica și cimitirul Parohiei Pâraie 1; biserica și cimitirul Parohiei Pâraie 2; șantierul noii biserici de zid de la Parohia Pâraie 3; biserica și cimitirul Parohiei Mălini; Parohia Cornu Luncii; biserica și cimitirul Parohiei Dumbrava; Parohia Botești; biserica și cimitirul Parohiei Horodniceni.