Părintele David Oprea va fi înmormântat la Mănăstirea Cetățuia

comunicat_de_presa

Luni, 20 septembrie 2021, începând cu ora 12:00, la Mănăstirea Cetățuia din județul Iași va avea loc slujba înmormântării protosinghelului David Oprea, coordonator al Cabinetului Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Calinic și slujitor al Mănăstirii Sfântul Ioan cel Nou – Catedrala Arhiepiscopală din Suceava. Slujba va fi oficiată de un sobor de arhierei, preoți și diaconi.

Dumnezeu să odihnească în pace sufletul său și să îl așeze în ceata sfinților Săi slujitori!