Itinerar pastoral – 8 mai 2021

vizite_pastorale_bun

În ziua de 8 mai 2021, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, împreună cu părintele protosinghel Ilie Bogatu, economul Mănăstirii „Sfântul Ioan cel Nou”, a vizitat cimitirele din următoarele parohii: Trei Movile, Florinta, Stroieşti I, Stroieşti II, Zahareşti, Vâlcele, Ciprian Porumbescu, Ilişeşti, Braşca, Bălăceana, Păltinoasa, Vârfu Dealului, Cacica, Botoşana, Cajvana, Costâna, Părhăuţi, Comăneşti, Soloneţ, Pârteştii de Jos, Pârteştii de Sus, Poieni, Poieni Solca, Solca, Gura Solcii, Arbore, Iaslovăţ, Clit, Marginea, Suceviţa, Volovăţ, Burla, Horodnic de Sus, Voitinel, Vicovu de Jos, Gălăneşti, Horodnic de Jos, Rădăuţi I, Rădăuţi II, Bădeuţi, Milişăuţi, Ţibeni, Slobozia şi Iacobeşti.

 

Site-ul Arhiepiscopiasucevei.ro utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.arhiepiscopiasucevei.ro. Întrucât din 25 mai 2018 a intrat în vigoare noua directivă europeană privind securitatea datelor (Regulamentul GDPR), înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru te rugăm să citești conținutul Politicii de Cookie şi a Politicii de Confidențialitate.