Itinerar pastoral – 26 aprilie 2022

vizite_pastorale_bun

În ziua de 26 aprilie 2022, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, după săvârșirea Sfintei Liturghii în Paraclisul Mănăstirii „Sfântul Ioan cel Nou”, însoțit de părintele arhimandrit Gherasim Curaciuc, inspector al Departamentului Obiecte de cult, a vizitat cimitirele din următoarele parohii: Suceava I și II, Ipotești, Lisaura, Tișăuți, Bosanci, Cumpărătura, Udești, Luncușoara, Udești centru, Mănăstioara, Verești, Liteni, Văratec, Dumbrăveni, Salcea, Prelipca, Plopeni, Fetești, Ițcani, Burdujeni-Sat, Adâncata 1 și 2, Hănțești, Berești, Călugăreni, Slobozia, Zamostea, Siminicea, Șerbănești, Zvorâștea, Dealu, Stâncă, Zamostea – Nicani, Bălinești, Botoșănița Mică, Grămești, Pădureni, Siret, Mânăstioara, Groșeni, Calafindești, Bălcăuți, Ratoș, Dornești, Iazu, Rădăuți – Oraș, Rădăuți – Învierea, Volovăț, Burla, Gura Solcii, Iacobești, Dănila, Mărițeia, Mărițeia – Mică, Dărmănești, Pătrăuți.

Vizitele pastorale vor continua şi în zilele următoare.