Itinerar pastoral – 25 aprilie 2022

vizite_pastorale_bun

În ziua de 25 aprilie 2022, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, după săvârșirea Sfintei Liturghii pe scena amplasată în curtea Mănăstirii „Sfântul Ioan cel Nou” – Catedrala Arhiepiscopală Suceava, însoțit de părintele arhimandrit Gherasim Curaciuc, inspector al Departamentului Obiecte de cult, a vizitat cimitirele din următoarele parohii: Șcheia, Ilișești, Bălăceanca, Ipotești, Păltinoasa, Vârfu Dealului, Milișăuți, Cacica, Botoșana, Pârteștii de Jos, Pârteștii de Sus, Schitul Buna-Vestire, Poieni – Solca, Solca, Arbore, Părhăuți, Bivolărie, Vicovu de Jos, Clit, Marginea, Sucevița, Voitinel, Vicovul de Jos, Bivolărie, Putna, Vicov – Centru, Laura, Straja, Falcău, Sadău, Nisipitu, Ulma, Lupcina, Izvoarele Sucevei, Cârlibaba, Moldova Sulița, Moldova Sulița – Schit, Benea, Colacu, Breaza, Botos, Pojorâta, Sadova, Câmpulung Moldovenesc – Ionei, Sihla, „Nașterea Maicii Domnului” – Câmpulung Moldovenesc, Prisaca Dornei, Vama, Molid, Frasin, Bucșoaia.

Vizitele pastorale vor continua şi în zilele următoare.