Itinerar pastoral – 25 iulie 2021

vizite_pastorale_bun

În ziua de 25 iulie 2021, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, după săvârșirea Sfintei Liturghii în paraclisul Mănăstirii „Sfântul Ioan cel Nou” – Suceava, însoțit de părintele protopop Aurel Goraș şi de părintele arhimandrit Gherasim Curaciuc, inspector al Departamentului Obiecte de cult, a vizitat următoarele cimitire din Protopopiatul Câmpulung Moldovenesc: Bucşoaia, Frasin, Doroteia, Stulpicani I, Stulpicani II, Gemenea, Slătioara, Negrileasa, Vadu Negrilesei, „Naşterea Maicii Domnului” – Câmpulung Moldovenesc, Ionei – Câmpulung Moldovenesc, Sâhla – Câmpulung Moldovenesc, Eroilor – Câmpulung Moldovenesc, Fundu Moldovei, Colacu, Botuş, Breaza, Breaza II, Benea, Moldova Suliţa, Izvoarele Sucevei I, Izvoarele Sucevei II, Pojorâta I, Pojorâta II, „Sfântul Gheorghe” – Sadova, „Sfântul Neculai” – Sadova, Prisaca Dornei, Vama I, Vama II, Vama III şi Molid.