Itinerar pastoral – 2 august 2022

vizite_pastorale_bun

În după-amiaza zilei de 2 august 2022, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, însoțit de părintele arhimandrit Paraschiv Dabija, vicar administrativ, și părintele arhimandrit Gherasim Curaciuc, inspector al Sectorului Economic, a efectuat o vizită pastorală în eparhie. Astfel, a vizitat Parohia „Sinții Apostoli Petru și Pavel” Burdujeni, Parohia Dărmănești, Parohia Mărițeia, Parohia Călinești Enache, Parohia Călinești, Parohia Șerbăuți, Parohia Calafindești (pictura bisericii), Parohia Bălcăuți – biserica și cimitirul, Parohia Gropeni – biserica și cimitirul, Parohia „Sfânta Treime” Siret, Parohia „Sfânta Treime” Cimitir, Schitul Mănăstioara Siret (șantier casă monahală), Parohia „Sfinții Constantin și Elena” Siret, Parohia Pădureni – biserica și cimitirul, Schitul „Acoperământul Maicii Domnului” Grămești, Parohia Grămești „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” – biserica și cimitirul, Parohia „Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil” Grămești, Mănăstirea Bălinești, Parohia Bălinești – biserica și cimitirul, Parohia „Pogorârea Duhului Sfânt” Zamostea, Parohia „Sfântul Ioan Botezătorul” Zamostea, Parohia Dealu – biserica și cimitirul, Parohia „Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil” Zvoriștea, Parohia Zvoriștea – biserica și cimitirul, Parohia Șerbănești, Parohia Călugăreni – biserica și cimitirul, Parohia Adâncata 1, Parohia Adâncata 2, Parohia Burdujeni sat, Parohia „Izvorul Tămăduirii” Burdujeni.