Itinerar pastoral – 17 ianuarie 2021

vizite_pastorale_bun

În ziua de 17 ianuarie 2021, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, însoţit de părintele arhimandrit Gherasim Curaciuc, inspector al Departamentului de Colportaj, şi de părintele protopop Ionel Doru Budeanu, au vizitat următoarele parohii din Protopopiatul Suceava I: Mitocași și biserica-monument „Sfânta Parascheva”, Mitocul Dragomirnei II, Mitocul Dragomirnei I, Mănăstirea Dragomirna, Mănăstirea Sihăstria Dragomirnei, Pătrăuți I, Pătrăuți II, biserica-monument din Pătrăuți, Costâna, capela spitalului din Costâna, Părhăuți, biserica-monument din Părhăuți, Todirești, biserica veche din Todirești, Soloneț, Botoșana, biserica veche din Botoșana, Cajvana I, Cajvana II, Schitul Codru-Cajvana, Comănești, Humoreni, biserica veche din Humoreni, Mihoveni, Lisaura, Tișăuți, biserica veche din Tișăuți, Ipotești, Verești, Hancea, Corocăești, Bursuceni, Stamate, Bănești, biserica veche din Bănești, Fântânele, Slobozia şi Cotu Dobei.